Header Ads

Tady běhá text
recent

Jak zvládat odmítnutí?

Odmítnutí naštve každého. Když už seberete odvahu, protože vás oslnili nádherné oči a nebo kterákoli partie těla a toužíte po tom toho druhého oslovit. Seberete odvahu a s onou osobou si promluvíte, ale následně uslyšíte jednoduše: "NE". Ale existuje několik jednoduchých a efektních možných cest, jak se s odmítnutím vypořádat.

Každé odmítnutí je to obrovský útok na vaše ego a vezme vám to úplně odvahu oslovit někoho znova. Sami sobě si řeknete "Již nikdy více!"

Kdy odmítnutí není odmítnutí?
Nejprve je důležité si uvědomit, zda vás ten druhý doopravdy odmítl nebo jednoduše nechce s nikým nyní "chodit." Například. Je veliký rozdíl, když už někoho oslovíte a on /ona vám řekne: "Děkuji Ti, velice si toho cením, ale já už přítele / přítelkyni mám." anebo uslyšíte: "Vypadni, nechci Tě ani vidět a ani s Tebou mluvit!" Na konec přeci odmítnutí od osoby, která již s někým chodí, vypovídá o vašich kvalitách. To je přeci v konečném důsledku dobré pro vás. Není to o tom, že vás nemají rádi, ale jen byl někdo rychlejší než vy. Ponaučení je: Nebrat si takovéto odmítnutí prostě osobně

Neodmítají vás jako osobu
Pokud danou osobu neznáte příliš dlouho, potkali jste ji na zastávce, v tramvaji nebo někde v klubu a mluvili jste spolu jen pár minut, a vy si vyslechnete ono "NE", je třeba si uvědomit, že vás vlastně vůbec neznají. Oni nesoudí vás jako osobu, ale pouze pár slov a vět, co jste spolu prohodili. A je zcela zbytečné takovými myšlenkami plýtvat vůbec svůj čas. A navíc, pokud jste se viděli pár minut, brzy na vás zapomenou, každý raději myslí sám na sebe.

A vy máte dvě cesty jak se s tím vypořádat: Můžete brečet nad takovým odmítnutím, nad tím co jste si právě vyslechli a vybrečet se mamince na rameni a vzít si těch pár slov odmítnutí osobně jako něco proti své osobě a nebo si uvědomíte, že cokoli jste řekli, se druhé straně jednoduše jenom nelíbilo a příště až někoho budete chtít oslovit, vyvarujete se chyb, pozměníte pár slov, řeknete to podruhé trochu jinak a sami uvidíte, zda to bude fungovat.

Odmítnutí je součástí učení
Když si z odmítnutí uděláte metodu, která bude procesem učení, tak pokaždé, když budete odmítnuti, získáte spousty informací - a to je ten proces učení a zdokonalování se. Každé odmítnutí vás dostane o krok blíže k úspěchu.  A celý život se učíme.

Stačí jedno Ano
Neznamená to, že odmítnutí musíte absolvovat stovky, ale i zde platí pravidlo: "Učený z nebe nespadl". Z jednoho nebo ze dvou odmítnutí si žádné závěry rozhodně nedělejte. A ještě jedna věc. I když už budete mít sto odmítnutí, stačí vám jedno ANO. Víte proč? Protože jedno ano vás může udělat šťastnými na zbytek života.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.