Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky: Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes) 2011

Znova sci-fi Planeta opic? Ano, již v srpnu a tentokrát ve velkolepém stylu, s prvotřídními efekty s rozpočtem za 90 miliónů dolarů. S remakem tohoto fenoménu jsme se setkali již v roce 2001 ve filmu v režii Tima BurtonaPlaneta opic. Čím nás překvapí další film  Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes) nyní?

Původní příběh nového sci-fi snímku Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes) předchází období ze světově známého filmu Planeta opic z roku 1968. Tento nový film nás zavede do San Francisca, do laboratoří, kde v rámci zkoumání genetického inženýrství vědci dají opicím inteligenci. Jak pateticky a jednoduše to zní, z nevinného experimentu s opicemi se zrodí vzpoura opic a následně válka o nadvládu nad planetou může začít.

Trailer k filmu: Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes)


Otec Planety opic
Kdo nás od padesátých let minulého století stále inspiruje k točení filmům o vzpouře opic a převzetí nadvlády nad lidmi? Je jím Pierre Boulle (1912–1994), celým jménem Pierre François Marie Louis Boulle, francouzský spisovatel. Téma, které v kinematografii je zajímavým fenoménem, které nás stále baví a fascinuje, abychom se k němu neustále vraceli.

Nyní se do filmu zapojili tvůrci, kteří pracovali na takových filmech jako byl King Kong nebo Avatar. O kvalitě efektů nemusíme dle trailerů k filmu rozhodně pochybovat.

Trailer 2 k filmu Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes)


Jaký by mohl být svět s nadvládou opic? 
Nejlepší hollywoodské příběhy skrývají v sobě lidské příběhy, velké drama na pozadí monumentálních událostí. Tento příběh filmu Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes) je o zvířeti, které povstane proti strojům, o opici, která vyrůstá v našem světě. Will Rodman (herec James Franco) zde ztvární vědce, který experimentuje s léky na opicích. Hlavní postava opic - Ceasar (jak jinak) vidí svět s nově nabytou inteligencí jaký by mohl být, spatří ale i druhou, temnou stranu tohoto světa.Čeká nás příběh revoluce, konce světa a lidské civilizace. Pokud naše lidská civilizace skončí, což není zase tak nepravděpodobné, co se stane potom? Kdo převezme na Zemi naši roli? Snad opice? (www.apeswillrise.com


Sledovat novinky k filmu můžete i na Facebooku:
http://www.facebook.com/apeswillrise

Něco ještě navíc k filmu Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes)
Obrázky k filmu naleznete ZDE (moviezone.cz) a ZDE (fdb.cz). Premiéra nás tady v České republice čeká již 11. srpna 2011 (světová premiéra je 5.8.2011)Trailer 3 k filmu Zrození planety opic (Rise Of The Planet Of Apes)


Přidat.eu záložku Print

2 komentáře:

  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

    OdpovědětSmazat
  2. Nejhezčí film z celé řady Planety opic. Silný zážitek, rozhodně doporučuji se na tento film podívat. Těším se i na další pokračování Caesara! Ave.

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.