Header Ads

Tady běhá text
recent

Jak na Facebook? Jak číst a procházet na Facebooku pouze to, co chci?

Facebook mi připadá v některých věcech hodně intuitivní, místy ale i stupidní, a i zároveň nepřehledný v nastavení. Stupidně a nepřehledně přistupuje Facebook i ke svých ovečkám se svými profily. 

Koho baví neustále divoce kolečkem myši přeskakovat na Facebooku přes všechny ty příspěvky změn stavů, statutů, změn profilových fotek, reklam, příspěvků přidání se ke skupině, označení na fotkách či videích a nově přidaných otázek?

Facebook příspěvky, odkazy a stavy o ničem
Kolikrát si říkám, že pro někoho to je fakt hodně úsilí, projet Facebook  tak, aby přeskočil příspěvky typu dárky srdcí, kuřat a prasat do nějaké farmy, granátů do MafiaWars, příspěvků změn stavů, statutů, změn profilových fotek, reklam, přidání se ke skupině, označení na fotkách či videích a nově přidaných otázek a pod. A je toho mnohem víc.

Já nepotřebuji na Facebooku ani vidět, kdo si právě změnil profilovou fotku, nebo nahrál nové fotky, kdo kde přidal komentář, kdo kdy změnil svůj status, kdo se přidal k jaké skupině na Facebooku, natož kdo šíří na Facebooku reklamu. To vše nově na Facebooku  podtrhují "skvělé" otázky.  

Jak na Facebook? Jak vyčistit Facebook od zbytečností?
Je sice pravda, že se dají některé příspěvky a stavy odstranit na Facebooku permanentně nebo pouze dočasně. Existuje ale elegantnější řešení. Jak tedy na Facebook? Jak vyčistit váš Facebook profil od těchto nečistot? 

Již nějakou dobu používám na odstranění tohohle "křoví" na Facebooku Fluff Busting Purity v4.5.1. Šikovná aplikace a pomůcka, která usnadní a zpříjemní práci  a čas strávený na Facebooku. Jak na Facebook s Fluff Busting Purity?

Co umí aplikace pro Facebook Fluff Busting Purity v4.5.1?
F.B. Purity e rozšíření pro prohlížeč /skript, který odstraní právě ony stupidní dotazy kvízů a ostatní otravné spam aplikace Facebooku z vaší domovské stránky Facebooku. Zanechá vám na domovské stránce Facebooku pouze zprávy, které chcete vidět pouze vy, jako jsou aktualizace statutů vašich přátel, odkazů, fotek, atd. Jaké přesně typy zpráv chcete vidět je jen na vás. V nastavení FB Purity si jednoduše zvolíte, co vy sami chcete číst.

Jak na Facebook instalovat 
F.B. Purity?
F.B Purity funguje takřka pro všechny známé prohlížeče. Můžete si jej tedy nainstalovat jak do prohlížeče (stačí kliknout níže na váš prohlížeč):

Opery, Firefox, Chrome nebo i do Safari

Pokud nemůžete stáhnout rozšíření prohlížeče s výše uvedených odkazů, postupujte stejně přímo na stránkách F.B. Purity: http://www.fbpurity.com/.  Po instalaci doporučuji restartovat váš prohlížeč. Samotná změna se neprojeví přímo. Nicméně v momentě, když se přihlásíte na Facebook, budete mít na vaší domovské stránce na Facebooku v pravé horní části následující doplněk:
Kliknutím na F.B. Purity se dostanete do samotného nastavení celého rozšíření F.B. Purity pro Facebook. Celé rozšíření je i pro náročné uživatele, kteří si mohou nechat skrýt konkrétní skript CSS, nebo ID Aplikace, kterou chcete blokovat. Můžete též zadat heslo, či frázi, která vám umožní skrýt příspěvky s tímto heslem, či hesly. Jednoduché a praktické.

Jen škoda, že se tohle řeší formou externích rozšíření prohlížeče a ne přímo na Facebooku. Vždyť by to bylo tak jednodušší, nemyslíte?


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.