Header Ads

Tady běhá text
recent

Film Rango (2011) - rok animovaných filmů začíná

Filmový rok 2011 je ve znamení animovaných filmů. Na plátnech kin se v letošním roce již objevila celá řada filmových animovaných počinů včetně filmového příběhu chameleóna Rango. Celá řada dalších animovaných filmů bude ještě následovat. Mě osobně tento animovaný příběh šerifa jménem Rango oslovil ze všech animovaných filmů nejvíce - tedy film Rango. V čem je film Rango oproti jiným animovaným filmům letošního roku 2011 tak vyjímečný?

Film Rango - obyčejný příběh nenápadného hrdiny chameleóna
Kdo je vlastně Rango? Chameleón z terárka, kde mu nic v něm nechybělo vůbec nic, snad kromě trochy té akce. Ukecaný chameleon se ve filmu Rango nešťastnou náhodou dostane do divoké prérie, ocitne se uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. 

Městského chameleóna jeho nohy nakonec na útěku před jestřábem zanesou do prérijního městečka Prach, kde každý nosí kolty proklatě nízko. Chameleón si díky své upovídanosti ve zdejší nálevně vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek.

A zde začíná celý vlastní příběh animovaného příběhu filmu Rango, chameleóna z divokého západu, filmu plného akce, jedinečného humoru nepřemožitelného a hrdinského šerifa Ranga. Díky vymyšleným historkám přinese šerifská hvězda Rangovi důležitost a postavení, ale i nebezpečí, kdy mu hrozí, že přijde o jeho vlastní život.

Konec dobrý, všechno dobrý, takový je i film Rango. Šerif Rango má kuráž a odvahu, ta mu se značnou dávkou štěstí pomůže překonat všechny zloduchy a padouchy a navrátit vše v městečku Prach do původních kolejí - klasický hollywoodský happy end.

Podobně jako u ostatních úspěšných animovaných filmů se i zde ve filmu Rango setkáme se spoustou drobných hlášek, které ovšem jsou leckdy podstatně drsnější plné černého humoru. Když uvidíte jedno zvířátko z města Prach se zaraženým šípem v oku a všichni se navzájem předhánějí v tom, kdo z nich je víc hardcore, když si navzájem vyprávějí historky jako "Já jednou sežral Celou rodinu" a zvítězí jakási ježura s hláškou "Já jsem jednou ve svých výkalech našel lidskou páteř", víte, že si zde nikdo s ničím štráchy nedělá, černý humor je zde ve filmu Rango na denním pořádku. 

Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Vzpomínáte na tučňáky z Ice Age? Tady to jsou mexické sovičky, které si ve filmu Rango zahráli úžasné vedlejší role a jsou vlastně vypravěči celého příběhu.

 Film Rango - tophláška

[když uslyší nad sebou orla]
Rock-Eye: Oh! Tady letí! Utíkej, mojita!
Rango: Ty co? Myslel sem, že říkáš nehýbej se?
Rock-Eye: To bylo předtím! Teď, utíkej!

Takovýchto scén ve filmu Rango je doopravdy celá řada. Na první pohled kolikrát nesmyslné a zrovna vtipné scény jsou v celém kontextu roztomilé a dávají filmu Rango vlastní jedinečnou atmosféru.

Režisérem je Gore Verbinski, který má na svědomí třeba  všechny Piráty z Karibiku (2007)  a Kruh (2002), hudbu napsal Hans Zimmer, který vždycky dokáže film ponořit do jedinečných tónů své hudby.  Stojí za filmy jako Madagaskar, Skála, Poslední samuraj, Gladiátor nebo i Rain Man. Tvůrci filmu Rango jsou doopravdy jedineční a odvedli fantastický kus práce, který ocení nejen malí, ale i dospělí.

Film Rango - autentický dabing herců
Jedinečný byl i způsob, jak herci, kteří propůjčili své hlasy všem zvířátkům ve filmu Rango, namlouvali všechny dialogy. Všichni herci byli při vytváření filmu Rango ve studiu pohromadě a to s kostýmy a rekvizitami a natáčela je kamera. To navodilo atmosféru děje a interakci mezi herci natolik, že se všichni do svých postav a mimik svých postaviček filmu Rango doopravdy vžili. Koukněte se na krátké video s Johny Deppem, jak jemu samotnému se film Rango natáčel:Film Rango - raději bez českého dabingu
Díky tomu je český dabing filmu Rango úplně naprd a vezme tomuto animovanému filmu všechno, co ho dělá takovým, jaký je. Bohužel. Pokud budete moci, koukněte se na film Rango s titulkama než na dabovanou verzi. Originál filmu Rango v angličtině tentokrát doopravdy vede a myslím, že není nahraditelný. Nedokáži si představit, že by někdo český dabing k filmu Rango dělal tak kvalitně, jako samotní tvůrci filmu Rango.

"Film Rango" Trailer HD (AJ):


 Zajímavé odkazy k filmu Rango (2011)
http://www.rangomovie.com/ (oficiální stránky filmu Rango)
Moviezone: film RANGO recenze


Animované filmy v roce 2011
Co závěrem k samotnému filmu šalamounského klikaře chameleóna Rango s propůjčeným úžasným hlasem Johnyho Deppa? Uvedu zde ještě onen seznam filmů, které se na animovaném plátně kin letošního roku 2011 objevili a ještě objeví:
  
Leden 2011

Březen 2011
Rio  

Duben 2011 

Květen 2011 

Červen 2011  

Červenec 2011 

Listopad 2011 

Prosinec 2011 

Máme se v letošním roce, co se týče filmových novinek animovaných filmů, ještě na co těšit:-)

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.