Header Ads

Tady běhá text
recent

Černobílá poezie tužky ticha.

Tužku do ruky beru v poslední době ne zas tak často, jak bych měl. To jsem si uvědomil dneska ráno, když jsem s rozbřeskem ulehal do pelechu. Nesmím podceňovat ventil - ventilovat to, co se mi rodí občas v hlavě kresbou, poezií, sochou je pro mě nutností. Jinak bych asi brzy prasknul...

Z tužky v ruce, která chce promluvit a vypudit tu bolest a závislost na strachu černé klidné tmy, ticha před skokem, koncem začátku bílého dne, černobílé mozaiky v hlavě, se derou obrazy intuice barev černé a bílé. Prý svět není černobílý, prý je pohlcen barvami, prý. Komu dát moje prý, aby jej slyšel stejně? Já nevím.

Možná v rozvírajícím se červeném kotouči slunce na dlani nad rodícím se rozbřeskem je svět stísněně barevný, možná tehdy. Klid mizí, tichá a klidná černá mě opouští, dlaně se noří do rudě žluté nové barvy. Vánek mě ovívá v mracích a bezvěrném nebi, které ke mě vztahuje modrou svým nádechem. A ještě zelená, falešná černá ve vlasech listů, prstech trávy a keřů. Ten kotouč barev v dlaních, co mi krade černobílou.

Od černobílé tužky v dlani k černobíle barevným slzám, k umírajícím barvách, k obrazům němého křiku, co jsem nikdy nechtěl dát na papír. Těžká slova myšlenek a bolesti ve dvou barvách. Přesýpajíc se ze strany na druhou, tužkou od strachu konce začátku, k žádným slovům, jen k bezbolestným snům v mých černobílých obrazech. Divoké prázdné snění šílené prázdnoty, bdění v černobílé.

Lidé prý nejsou slepí, slepí srdcem, slepí a chladní bolestí. Jestli se má barvoslepost odráží skrze slzy bolesti černočerného klidu s tužkou v srdci, nevidím druhý den, nevidím tu propast barev a zůstávám v černobílé klidné pelesti tmy obrazů, co jsem nikdy nechtěl a ani neměl kreslit... Svět není barevný.

Zveřejněno na www.piste-povidky.cz


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.