Header Ads

Tady běhá text
recent

Všechno je možný! Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Umíte kreslit nebo malovat? Ne? Víte o tom, že to dokážete? Nakreslíte portrét, který bude jako od umělce! Zní to až moc šíleně? Vysvětlujete si to tím, že to neumíte a nikdy jste to nedělali? To je normální, tak jsem smýšlel i já. Váš mozek je ale úžasný a dokáže víc, než si myslíme my sami, nepodceňujme ho!

Já sám sice kreslím, ale nikdy jsem nebyl na portréty nebo na obličeje, přesněji řečeno. Rád kreslím abstraktní věci, surrealistické obrazy. Nikdy jsem neabsolvoval žádný kurz, žádnou uměleckou školu, jsem samouk. Dostal jsem se ale do fáze, kdy jsem se chtěl začít učit více, abych se v kresbě dostal dále.

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou
Moje kamarádka Daniela (www.mezon.cz), dělá kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. Sám jsem nevěděl o co jde, až do té doby, než jsem se začal zajímat o Silnovu metodu, EFT, RUŠ nebo Systémické konstalace.

Obecně řečeno, jak pracuje náš mozek a jaký je rozdíl mezi pravou a levou mozkovou hemisférou.  Poznání toho, že pravá hemisféra našeho mozku vnímá emočně, intuitivně a levá pracuje zcela na logickém základě, mě dovedlo až sem k tomuto kurzu. Je tedy pravda, že přípravu jsem měl. Chtěl jsem se dozvědět, zda dokáži já sám dojít za hranice svých myslitelných schopností a dovedností.

To, co jsem se naučil sám.
Jsem člověk, který má otevřenou hlavu novým věcem a novým myšlenkám. Rád poznávám a rád se učím, prohlubuji si znalosti a dovednosti. A kresba? Proč to nespojit s koníčkem, který tak miluji.

Člověk se učí od ostatních, praxí, citem a vnímáním okolí. Výsledkem prvního portrétu nebylo ani nic jiného, než to  co jsem měl v sobě. Nazval jsem první portrét: "Moje dílo prázdnoty". Takhle jsem nakreslil portét před absovování kurzu: Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Sice to nějaký výraz mělo, ale s originálem trochu více k nepoznání.

Nicméně mě osobně uklidňovalo to, že ostatní kreslili i "horší" portréty a i to, že jsme na začátku všichni viděli srovnání předešlých účastníků kurzu. Věřil sjem si, že se zlepším. Sám jsem byl sice dost skeptický, ale věděl jsem, že možné to tedy nějakým způsobem je.

Říkal jsem si:  "To, že nevím jak, neznamená, že to nelze!" Nakreslil jsem jej s tím, že se chci o 100% po absolvování kurzu zlepšit. To byl můj cíl.


Výsledek toho, co jsem se naučil  po absolvování kurzu Kreslení pravou mozkovouo hemisférou
Po skepsi a tréninku technik vnímání věcí, které chic zachytit na papír - nakreslit - jsem se hodně uklidnil a těšil se na to, až se pustím do kresby samotného portétu. Přesně dle instrukcí po jednotlivých krocích jsem se pouštěl do samotných jednotlivých tahů tužkou.

Konečně jsem dokončil obraz. Ve srovnání s první variantou je to hodně velký rozdíl. Co myslíte? Nechtěl jsem ze začátku věřit, že to dopadne takhle. Sám ale vím, že to je začátek. Začátek nových obrazů, nového vnímání věcí a všeho, co chci nakreslit nebo namalovat.

Výsledkem  celého toho dvoudenního kurzu, za který jsem kamarádce velice vděčný, je pro mě to, že si neustále opakuji: "Všechno je možný!To, že neznám cestu nebo způsob, neznamená, že samotná cesta neexistuje, že něco nejde.

Co jsem si z kurzu odnesl?
Sám o sobě vím, že co si neosahám, tomu nevěřím. Co si sám nevyzkouším, tak o tom přesvědčený nejsem. To platilo i u kreslení. I když sám kreslím, nebyl jsem na začátku přešvědčen o konečném výsledku po kurzu. Nevěřící Tomáš.

I moje kamarádka, které vůbec nekreslí, a která se mnou tento kurz též absolovala, už nakreslila další obrázek. Nejvíce důležité je ale pro mě mít pro poznání nového otevřenou hlavu a přijímat nové cesty a způsoby. Spokojený jak s obrazem, tak se sebou, že jsem se něco naučil, se těším na další výsledky mého uměleckého ducha.

Důležitá nadhodnota - sebevědomí
Tento kurz měl na mě ještě jeden vliv, o kterém jsem ještě nemluvil. Sebevědomí. Kreslím, ale nikomu se s mými obrazy, fotografiemi, plastikami nechlubím. Nikomu je neukazuji. Rozhodně jsem našel opět chuť a novou sílu se pustit do kresby úplně jinak a s plným sebevědomým je i  ostatním prezentovat. Dáte mi za pravdu, že tohle poznání není zanedbatelné.

A co Vy? Znáte podobné kurzy a techniky, které vám rozšíří a prohloubí vaše dovednosti a schopnosti Vás saotných? Podělte se o ně.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.