Header Ads

Tady běhá text
recent

Co všechno se dá jíst zaživa? /video/

O mém pradědečkovi se u nás v rodině vyprávělo, že dokázal jíst čerstvý sýr,  který se hýbal červy. Mě osobně při této představě docela mrazí nejen po zádech, ale i v puse. Každopádně po celém světě se jí všechno možné, a právě i zaživa. Celý článek ZDE.
Nejznámější jsou asi Korejci a jejich pojídání živé chobotnice. Představte si namotat malou živou chobotničku na hůlky, podržet si druhou rukou chapadla, aby se nehýbala, namočit to do omáčky a šup s tím do pusy:-). Představa, že nebudu rychlý a začne se mi ta chobotnice svými přísavkami, které má na chapadlech, lepit po patru, tvářích a já nevím kde ještě, mě docela od této speciality odrazuje.Korejci sní doopravdy kde co. Nicméně jejich kuchyně je jedna z nejzdravějších a zároveň nejpestřejších na světě. Co bych zde rozhodně v souvislosti s pojídáním všeho možného zaživa zmínil je tzv. kuchyně "Speed Cooking". Já bych to ani vařením moc nenazýval. Podívejte se sami, jak se dá jíst had nebo ryba.

Na pojídání živých jídel a na Speed Cooking jsou specialisti i Japonci, kteří se v tomto dokážou doopravdy vyřádit. Něco mi doopravdy přijde už moc, ale porti gustu, žádný dešputát, jak říkávala moje babička. Každopádně co tahle si dát stále byjící žabí srdce?A pokud vám ani tohle nic neudělalo, nechte si v Japonsku naservírovat Uni, živého možského jěžka, který ještě hýbe ostnama.Na Filipínách jsou zase odborníky na červy, tlusté kroutící se červy. Tak ochutnejte tradiční filipínskou specialitu:-)A i kdyby vás ani tohle nedostalo, zajeďte si dát do Beijingu živé malé škorpíky na špejli:Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.