Header Ads

Tady běhá text
recent

Tai Chi Chuan a změna myšlení

Cvičíte Tai Chi Chuan? A v čem vás Tai Chi Chuan mění a transformuje? Rozhodně to je i způsob myšlení a vnímání sebe sama. Pravidelným cvičením začnete vnímat nadhodnoty, které vám Tai Chi Chuan přináší. Celý článek ZDE.
Praxí Tai Chi Chuan získává každý žák větší povědomí nejen o samotném cvičení, ale  - možná nevědomky - postupně si  rozvíjí analogické myšlení a své formy intuice a situační inteligenci. Žák si prohlubuje schopnosti více myslet a jednat sebejistěji v souvislosti se zaměřením se na sebe sama a v souvislosti s hledáním svého místa mezi nebem a zemí. 

Každý z nás si každodenně pokládá vnitřní existenční otázky. Můžu se dostat z duality a nebo alespoň přestat být otrokem duality? Proč, a když už, tak jak toto měnit? Proč konvertovat? "Konvertovat"? Jak zůstat nebo se stát pružným a flexibilním ve světě pomíjivostí významu, kterému chceme snad i úplně uniknout? Co znamená to "je" doopravdy? Znamená snad "být" právě onu změnu, transformaci ducha a myšlení?

Tyto hluboké otázky z nás dělají praxí cvičením Tai Chi Chuan průzkumníky. Uvědomit si tuto roli, znamená pro každého z nás, že se musíme ještě hodně snažit. V opačném případě ono nepolapitelné Tao ani neuvidíme, neucítíme  a vůbec nezažijeme a nepochopíme. Skutečný význam Yin / Yang nám zůstane a priori hermeticky uzavřený, možná vytištěný na papíře nebo ve slovech našeho mistra. Nezůstávat ve své konformitě, nepohybovat se neustále v kruhu, ale ven po spirále, nás přivede na cestu vnitřní touhy po těchto nových rozměrech myšlení a schůdkách uvědomění sebe sama. Musíme vždy usilovat, dle toho jak moc v nás bují vnitřní touha, po poznání a nových rozměrech.

Ta Chi Chuan je v této souvislosti pro nás spojením našeho vnitřního průzkumníka a našeho těla. To, co posouvá naše limity, naše hranice, tento náš vnitřní a osobní průzkum pohybu po spirále a ne po kruhu, se stává formou askeze, která by mohla pro každého z nás předznamenat možný přechod, onu "konverzi" k těmto starým opuštěným znalostem a prvnímu povědomí o vlastní sebeúctě. Prvním vaším krokem je uvědomění si této vaší možné cesty.

Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.