Header Ads

Tady běhá text
recent

Elektroniku dokážeme ovládat jen myšlenkou - kdo chce takový interface headset?

Síla myšlenky je veliká, to se říká jak dlouho, ale lidé tomuto faktu takovou důležitost nikdy nepřikládali. Všechny naše myšlenky jsou jen vlněním na stejném principu, jako že dokážeme v autě poslouchat radio. Ale co takhle to radio zapnout jen tím, že na to pomyslím? Celý článek ZDE.


Lidé přijímají nové myšlenky velice těžce a kolikrát jsou jak nevěřící Tomášové, když někdo začne šířit nové revoluční myšlenky. Galileo Galilei byl za své myšlenky upálený, bratry Wrightovi zesměšňoval celý svět než dokázali to, co nikdo před tím, a to, že člověk dokáže létat.


Představa, že myšlenkou ovládám svou TV, světlo v bytě, PC je dle mého pro většinu lidí tak nepředstavitelná a nereálná, stejně jako tyto revoluční myšlenky osobností naší historie lidstva, které změnili svět.


Tan Le vyvinula se svým týmem nový počítačový headsetový interface, schopný číst myšlenky  uživatele. Připomínám, že pořizovací hodnota tohoto interface je jen řádově pár set dolarů, tedy dostupný široké populaci zájemců. Tento interface dokáže číst myšlenkové vlny uživatele a díky tomu je schopný kontrolovat a ovládat i virtuální objekty a i objekty reálného světa. Demonstruje to na TEDu. Dle mého úžasné, posuďte sami:Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.