Tiskárna bez toneru a náplní si vystačí na nekonečný tisk s jedním listem papíru

Japoncům se podařila neuvěřitelná věc. Vymysleli a vytvořili tiskárnu s nekonečným inkoustem a nekonečným papírem. Co to znamená?
Už nebudete muset asi v budoucnu potřebovat tisíce listů papíru a kupovat tonery za tonerem, nápně za náplní, protože jednoduše již nebudou třeba. Japoncům se podařilo sestrojit tiskárnu - PrePeat, která zvládá tisknout doopravdy ekologicky. Papír je vyroben z plastových lahví a inkoust vlastně ani neí inkoust. Tato technologie je neuvěřitelná a velice k přírodě šetrná.  Náročná je však i na naše peněženky, zatím.  PrePeat bohužel není pro každého, vyjde totiž na  neuvěřitelných $5,500 a každý list ekologiského plastikového papíru do takovéto tiskárny vyjde na $3.30. Nicméně by mě zajímalo, jak se k tomuto postaví firmy jako XEROX, které se této technologii budou muset nějakým způsobem postavit brzy čelem.

Přidat.eu záložku Print

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: