Facebook, po 400 milionech opět redesign?

Včera oslavil kolos v sociálních sítích šesté narozeniny a zároveň překročení pomylsné hranice 400.000.000 registrovaných uživatelů. O kom že je řeč? O Facebooku. Představte si celou Evropu, všechny její obyvatele, tak to je dnes Facebook - gigant.


 S těmito výročími přichází Facebook ještě s další věcí a to je redesign, jehož hlavním cílem je jednoduchost uživatelského prostředí. Nový design Facebooku klade nový důraz na vyhledávání. Funkcemi vám pomohou najít to, co hledáte na Facebook bez větších potíží. Například došlo k zjednodušení horního menu tak, aby bylo daleko jednodušší a snažší se dostat na to, co je nové a důležité.  Bar s upozorněními, který byl v pravém dolní rohu byl po redesignu přesunut do horního menu do sekce spolu s prominentním vyhledávacím panelem. Jaké jsou na těchto změnách pozitiva? Dle mého skoro žádná. Možná Upozornění nebudou tak rušivá, jako doposud.

Sreenshoty naznačují jediné, že  Facebook udělal "docela dobrou práci", a já mám osobně docela rád redesign. Doufejme, že Mark Zukerburg a spol  budou nadále pokračovat v práci  nejen v oblasti uživatelského prostředí, ale hlavně nad otázkami ochrany soukromí a omezení množství spamu, kterého je na Facebooku doopravdy požehnaně (Farmville, klikněte sem, darovat k obětem v Haiti, Banánové.cz záležitosti atd.).
Přidat.eu záložku Print

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: