Header Ads

Tady běhá text
recent

Český zkracovač odkazů jdem.cz - více než zkracovač

Před pár měsíci jsem zde napsal článek o nejpoužívanějších zkracovačích odkazů URL (článek: 10 způsobů jak zkrátit URL odkaz).  Nicméně v té době jsem neznal žádný český zkracovač URL odkazů až doteď. Koukněme se na jeden velice zajímavý český projekt.

Před pár dny jsem našel na netu stránky www.jdem.cz, český projekt na zkrácení URL (Co je URL?) odkazů. Jsem z něj nadšen!
Už vás otravuje kopírování neskutečně dlouhých adres stránek do mailů nebo do diskusních fór? Všichni víme, jak to dopadá: Adresa je rozlámaná přes několik řádků a když se na ni chce někdo podívat, tak si ji musí zase poskládat zpátky.
Takhle se samotný projekt zkracovače URLodkazů představuje případným návštěvníkům. Jednoduchý, ale zcela výstižný popis toho, co by měl zkracovač URL odkazů umět. Nicméně nad mé očekávání jdem.cz toho umí daleko víc. Koukněme se na to co. Třeba to nadchne stejně jako mě i vás.

1) Zkracování odkazů URL
Hlavní funkcí je samozřejmě zkracování dlouhých odkazů. Jednoduše zkopírujete odkaz třeba článku, který se vám na internetu líbí přímo z příkazového řádku prohlížeče (CRTL+A a pak CTRL+C) a vložíte jej do pole na jdem.cz (CTRL+V) a zmáčknete tlačítko "Zkrátit!".
Odkaz  na případný článek (kupříkladu článek na MIRIDIA blogu 10 způsobů jak zkrátit URL odkaz) vypadá v původním celím tvaru takto:
Po zkrácení s využitím zkracovače odkazů jdem.cz bude tento článek skovaný pod odkazem:
 Příjemná změna, co říkáte? Daný zkrácený odkaz si poté můžete opět zkopírovat a vložit kam chcete. Je zde i na to tlačítko na které stačí kliknout a máte uložený zkrácený odkaz v  paměti, stejně, jako kdybyste použili klávesovou zkratku CRTL+C Pokud používáte Twitter (umožňuje na každou zprávu pouze 140 znaků, takže si doopravdy rozmyslíte, co napíšete) nebo Facebook, ale i jinou sociální síť, rozhodně základní službu jdem.cz stoprocentně využijete.
 
2) Zkrácení odkazu s heslem
Jednoduše řečeno pokud budete s někým sdílet nějaké stránky, jedoduše je zaheslujete i přes tento zkracovač odkazů. Výše zmíněný odkaz na můj článek zahesluju a nový zkrácený odkaz najdete na: http://jdem.cz/dvmq6
Pokud na tento odkaz někdo klikne a nezná heslo, má jedoduše smůlu. nicméně po zadání hesla (heslo: miridiablog) se vám odkaz otevře a danou stránku si můžete normálně prohlídnout a přečíst.

3) Vytvoření trvalého odkazu
"Co takhle mít pevný odkaz, jehož cíl by se stěhoval spolu s odkazovanou stránkou? Použijte Trvalý odkaz na Jdem.cz! Stačí vložit adresu oné stránky do formuláře a vybrat pro ni vhodné a výstižné jméno. Pod tímto jménem bude dostupná přes jdem.cz." co dodat, velice užitečná funkce na odkazy.

4) Zkrácení odkazu URL - hromadný odkaz
"Zde můžete zadat až 30 adres, které chcete zkrátit na jeden odkaz." Jo ale pořád nechápu, k  čemu tohle je dobrý :-). Spíš trochu kuriozita než praktická pomůcka pro zkracování odkazů. Leda kdybych si chtěl uložit desítky zajímavých odkazů pod jeden odkaz, v takovém případě má asi nejspíše hromadný odkaz nějaký smysl.Přidat.eu záložku Print


5 komentářů:

Používá technologii služby Blogger.