Header Ads

Tady běhá text
recent

SEO optimalizace pro blogger.com (blogy na blogspot.com)

Narazil jsem na velice zajímavý skript pro blogovací službu od Google na www.blogspot.com. Jelikož i já jí sám pro můj blog používám, chtěl jsem o SEO skripru pro Blogger.com (blogspot.com - je to to samé) vědět více a popřípadě si jej rovnou vložit do mé šablony blogu. Celý článek ZDE.

Blogger.com SEO zapomenul doma u Google

Co teda tento sckipt umožní? Tenhle skript jsem nalezl na stránkách www.webupd8.org (konkrétně v příspěvku: Blogger (blogspot.com) SEO optimization). Každý již někdy přinejmenším slyšel o SEO, ale mě trochu připadá, že free blogovací služba blogger.com o SEO asi jen zavadila bokem. A paradox je, že Google blogger.com vlastní. Jak se píše v originálním článku, tak na to, aby blogger.com konkuroval worpressu, je zapotřebí trochu tomu pomoct.

Vlastní SEO script pro blogger.com

Tenot sktipt, který si vložíte do své šablony, by měl vylepšit načítání článků a příspěvků vyhledávačům. Je pravda, že blogger.com vždycky uvede u každého článku nejprve název blogu a poté až název článku. Vyhledávač ale vezme pouze prvních 80 znaků z nadpisu článku. Ukážu na příkladu:
"MIRIDIA blog Jaromír Průša bloguje - SEO optimalizace pro blogger.com (blogy na blogspot.com)"
Takto vypadá celý nadpis, bohužel i s nadpisem blogu na začátku každého příspěvku. S tím se někdo z vás už musel setkat, pokud využíváte linkovací služby jako linkuj.cz, topclanky.cz nebo vybrali.sme.sk. Vždyna začátku příspěvku vám tato služba dala nadpis blogu na první místo, stejně jako uvedený můj příklad.

A jak to vypadá po změně?

"SEO optimalizace pro blogger.com (blogy na blogspot.com) - MIRIDIA blog Jaromír Průša bloguje"
Samotný skript je na výše uvedeném webu www.webupd8.org.

Doopravdy SEO skript pro blogger.com?

Příjemná změna alespoň na oko. Nicméně si nejsem zcela jistý tím, zda toto pro vyhledávače je doopravdy SEO optimalizace nebo ne. Co vy na toto SEO vylepšení pro blogger.com?

Přidat.eu záložku Print

3 komentáře:

 1. Malá změna k lepšímu to je,ale asi nic převratného. I tak se hodí. Kdybych si tu někdy založil blog,určitě toho využiju.

  Jinak píšeš: "Tenot sktipt, který si vložíte..." a jeden z odkazů nefunguje,protože máš mezi http:// a www mezeru.

  OdpovědětSmazat
 2. Myslím ,že vedle nadpisů bez diakrutuky to vyhledávačům pomůže, paradoxně hlavně Googlu, který blogger.com vlastní.

  Jo a opraveno. Díky Vlku!

  OdpovědětSmazat
 3. Uměl by tento script někdo upravit tak, aby se zobrazoval dále i text z článku? Mě to totiž dále bere popis blogu a nikoliv text z článku. Výsledek tedy je: Název článku, název webu, popis webu. Myslím, že kousek obsahu článku by byl lepší, ale neumím si s úpravou poradit :) Předem díky! R.

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.