Header Ads

Tady běhá text
recent

Ne, dneska nezačalo nové desetiletí

Jestli si někdo po včerejší bujaré noci myslí, že dneškem začalo nové desetiletí 21. století, je na omylu, protože jste ještě jeden rok moc vepředu. Nové desetiletí nezačne dříve jak 1. ledna 2011. Zdá se mi, že když dojde na kalendář, mnoho lidí nedokáže ani počítat. 
Dodnes si barvitě vzpomínám na debatu s mím taťkou o Y2K - "Nové milenium začne rokem 2000". Tohle je ten samý problém. Lidi si myslí, že dneska začalo nové desetiletí.


Bohužel nebyl žádný rok nula

Jednoduchou logikou a schopností prvňáčka počítat do deseti se dostaneme k řešení toho, kdy začne nové desetiletí, potažmo kdy započne milenium nebo století a kdy zase skončí.Desetiletí je deset let. Od takovéhoto okamžiku nebyl rok nula, deset let mezi roky 1 a deset a nová dekáda (desetiletí) začne překvapivě rokem 11. Jinými slovy posledním desetiletím byly roky mezi 2001 a 2010. My se teď dostáváme do posledního roku tohoto desetiletí, nezačínáme nové desetiletí.

Jen jednou za 1000 let

Vím, že tahle "nekonekonečná nesmyslná debata" není tak strašná jako debata o Y2K, kdy si každý myslel, že 1. leden 2000 byl prvním rokem nového milenia, nového tisíciletí - 21. století. Naštěstí se tímto lidé musí zabývat pouze a jen každých 1000 let, což je v poměru stáří našeho vesmíru. Ale mnozé se zabývají i jen tím, jak vůbec číst letopočet www.twentynot2000.com Jak malicherné.


Přidat.eu záložku Print

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.