Budoucnost patří kvantové fyzice /online film CZ/

Kvantová revoluce vycházející z poznání a vědy kvantové fyziky, má tu moc transformovat mnoho sci-fi myšlenek na faktické a použitelné technologie budoucnosti - od metamateriálů s myslí-zdrcující vlastností jako neviditelnost, antigravitace, prostřednictvím neomezené kvantové energie, do kosmického výtahu Arthur C Clarke


Nové revoluční technologie kvantové fyziky
Někteří vědci dokonce předpověděli, že v druhé polovině 21. století, bude mít každý osobní "nano výrodní jednotky", které budou schopné vyrábět vše od velikosti molekul až po cokoliv - oblečení, vybavení, prostě cokoli. Jak budeme nakonec ale schopní využít znalosti hmoty na základě kvantové fyziky? Stejně jako Samson, budeme používat naši sílu, aby jsme zbořili chrám? Nebo budeme jako Šalomoun, a budeme mít tu moudrost, která bude odpovídat novým technologiím?Související články: 
Singularita: doba, kdy naši roboti budou vyvíjet naše roboty

Přidat.eu záložku Print

Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: