Header Ads

Tady běhá text
recent

Věřím,tedy jsem

Sice se říká, že víra hory přenáší, ale víra dokáže mnohem víc. Nejsem věřící, tedy abych byl přesný, nehlásím se k nějaké konkrétní církvi. Víru vnímám jinak.

Jen nemluvit o víře
Celý můj život se setkávám a přátelím s lidmi, kteří o víře mluví, vírou v Boha žijí, jsou bezvěrní, ale o víře neustále mluví, za víru skovávají sami sebe, svůj život a svá černá zákoutí. Nechci tu nikoho hanit, pouze říkám, že tihle všichni lidé mají něco společné.

Všichni máme víru
Pracuji s lidmi dnes a denně, potkávám spousty typy lidí, kteří mají různé životní cesty a osudy. Ale všichni mají vždy něco společné, a to je víra v sebe sama. Každý je na tomto světě sám za sebe. Každý má ty samé možnosti, jako kdokoli jiný, ty samé příležitosti. Někdo může říci, že ten a ten má nebo měl více štěstí... Ne. Na každého platí stejné zákony přírody, vždycky každý spadne dolů na zem, každý jednou tento svět opustí, platí stejné fyzikální zákony a to bez vyjímky pro každého. Nebo snad tomu tak není?

Jste jedineční
Nicméně spousty lidí si tuto jedinečnost ani neuvědomí a žijí ve světě představ víry v něco, ale nikoli hlavně a na prvním místě víry v sebe. Pokud si uvědomíte svou existenci a dáte jí tu vážnost a uvědomíte si její jedinečnost, máte víru sami v sebe. Nikdo takový jako vy na tomto světě není. Pokud se zamyslíte a vybavíte si velikány miulosti, úspěšné lidi tohoto století, významné osobnosti, všechny spojuje právě toto kouzlo víry v sebe sama, že něco takového dokáží a jdou za tím. Dosáhnou něčeho obrovského, co dokáže ohromit tisíce lidí. Kdyby jen jeden zich nevěřil na prvním místě sám sobě, nedostal by se tam, kde dnes je.

A proč takoví nejsou všichni?
Na tuto otázku odpovím zase otázkou, a proč nejsou všichni bohatí? kdyby byli všichni bohatí, nebyl by nikdo bohatý. Každý má jinou odvahu víry v sebe, každý je jiný. Každý žije ve svém vlatním světě představy, kterou si cestou života vybudovat, kterou mu vytvarovalo jeho okolí, jak svět funguje a jak vypadá a jak zapadá do tohoto kolosu on sám. Ale zkusili jste se na svůj život podívat jinak? Jak mohu v tomto kolosu fungovat tak, jak já chci? Jak mohu začít věřit nejprve sám sobě tak, aby svět fungoval pro mě a ne já pro okolé, kdě žiji?

Věřte nejprve v sebe sama, aby ostatní mohli věřit vám, pak pocítíte velikost a sílu víry, kterou nám předávají mooudra minosti naší civilizace.

Přidat.eu záložku Print


 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.