Header Ads

Tady běhá text
recent

Vyhledávač Bing nyní větší než Twitter, Digg nebo CNN

Vyhledávač Bing je již měsíc v provozu a dává patřičně o sobě vědět. Rozhodně to zaznamenal i konkurenční Google, který o vyhledávači Bing informoval i na svých vlastních stránkách. Více o vyhledávači Bing se dočtete na Wikipedii.

Nicméně to důležité, na co se chci v tomto článku kouknout a zaměřit, je bod, kam se Bing po měsíci fungování na internetu dostal. Má šanci se stát konkurencí Yahoo a hlavně Google? Může vyhledávač Bing být vůbec úspěšnou vyhledávací službou? A čím může tedy zaujmout, aby se tak stalo?

Takže kam jsme se po měsíci fungování dostali? Po měsíci můžeme s jistotou říct, že vyhledávač Bing vyrostl, a to poměrně hodně. Vyhledávač Bing se totiž dostal na 13. místo nejnavštěvovaněší stránky na internetu vůbec. Což je dle mého obrovský skok.

Dle Compete.com, se ve svém prvním měsíci na stránky nového vyhledávače Bing od společnosti Microsoft dostalo 49.57 milionů unikátních návštěvníků, ato i když se tato čísla vztahují pouze na území severoamerického kontinetu. Ve srovnání s internetovými giganty jako:

Digg (38.96 milionů unikátních návštěvníků),
Twitter.com (23 milionů unikátních návštěvníků)
CNN (28.54 milionů unikátních návětěvníků),

je toto číslo návštěvnosti hodně zajímavé. Na tuto pozici ve statistikách se před Bing dostal kupříkladu i vyhledávač live.com, který, jak víme, patří společně se službami MSN a Hotmail taktéž do rodiny internetových služeb Microsftu.

První měsíc své existence je vyhledávač Bing dle mého na dobré cestě stát se dooprady konkurencí vyhledávači Google. Tato vážná čísla prvního měsíce fungování vyhledávače Bing nám dávají jasně najevo, že by se mohlo jednat o vážného hráče v souboji s vyhledávačem od Google. K tomu, aby se ale o vyhledávači Bing dalo hovořit jako o konkurentovi je ještě ale daleká cesta. Nechme se překvapit.

 


Přidat.eu záložku Print


 

2 komentáře:

  1. ale proč ho využívat? výsledky jsou stejné pro mne jako od G

    OdpovědětSmazat
  2. @ERT: to jsem si kladl stejnou otázku. Mě samotného tahle statistika velice překvapila... Ale BING je trochu něco jiného než GOOGLE.

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.