Header Ads

Tady běhá text
recent

Filmové sci-fi novinky


Jako milovník klasického filmového žánru sci-fi si nemůžu nechat ujít filmy, které přicházejí na plátno v této letní době. I když je letošní okurková sezóna poněkud zahlcena divokými přehánksami a přívaly deště, na filmovém plátně sci - fi se to bouří a vře ještě víc.

Sci - fi filmy k nepřehlédnutí
Asi tím nejzajímavějším, čímž bych asi začal, když vynechám pár nezdařilých filmových slepých střev jako je film Strážci - Watchmen (2009) nebo Mega Shark vs. Giant Octopus (2009) a co asi nadchlo všechy, je Terminátor: Salvation. Ale tentokrýt již bez našeho oblíbeního Arnieho. Takže ve své podstatě o Terminátora dle mého moc nejde, i když své klady tento film rozhodně co se týče efektů a i překvapivě děje, má. Konkurovat může s efekty pouze film Transformers: Revenge of the Fallen (Transformers: Pomsta poražených) Dávám 8 z deseti. Vedle nového Terminátora jsme měli tu čest vidět i comeback staré ságy Startreku v cela novém kabátu. Mladí a plní energie, zachraňují vesmír a vůbec všechno, co se zachraňovat dá. Celý film na mě spíš působí jako adreanlínová jízda na horské dráze, než klasický Startrek film. Až moc akce a silný emotivní příběh někde v pozadí efektů a divokých šermovaček a rvaček. Škoda.

A co jsme propásli? Tedy u nás v ČR.
Nicméně vele těchto komerčně zpropagovaných trháků se objevily i filmy, které rozhodně zaujaly jak svým scénářem, kamerou nebo i hereckými výkony. Mezi ně rozhodně patří filmy jako Knowing (2009) v hlavní roli s Nicolasem Cagem od režiséra Alexe Proyase, který režíroval kupříkladu Vránu (1994)nebo Já robot (2004), dále X-Men Origins: Wolverine, dle mého velice zdařilé pokračování ságy Xmen. Jeden z mála filmů, který dokázal volně "navázat" na předchozí kultovní řadu. Za zmínku stojí i filmy, které u nás prošly bez většího povšimnutí. Například film Virtuality (2009), kde tématem je hranice mezi virtální realitou a realitou samotnou, Caprica (2009), úvodní film k nové sáze Battlestar Galactice, Push (2009), akční sci-fi triller s přehršlými scénami o telekinezi a jiných podobných superdovednostech, Gamer (2009), o hře na život a na smrt, věčné téma. Je jich jistě více, ale nesleduju vše.

A co superzáhadného sci - fi nás čeká?
Rozhodně dle mého největším lákadlem a na co hooodně těším, je film Okrsek 9 (District 9, srpen 2009), který svými upoutávkami rozhodně provokativně láká na něco zcela nového. Do českým kin se zatím premiéra ani nechystá, ale uvidíme, dle mého, času je dost, jako vždy a nejsou jen kina, ne? Ale nechme se překvapit. Můžete si i zahrát hru District 9. Zajímavý je právě i trailer k filmu District 9 na Youtube.cz.

Dalším letním sci - fi nadělením bude film Pandorum (září 2009), kde tajemství bude děsivější než paměť, kterou hrdinové stratily, nová sci fi serie Stargate Universe, která by se ma kanálu Sci Fi měla objevit na podzim.


Přidat.eu záložku Print


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.