Co je Twitter, nikdo ho nezná?

Ať se to někomu líbí nebo ne, je Twitter stále neznámou službou na internetu. Mysleli byste, že lidé budou mít o službě Twitter alepsoň nějaké povědomí, i pokud jej vůbec nepoužívají, ale opak je pravdou.

Dle studie Harris Interactive, nemá celých 69% dospělých "ani páru" o tom, co Twitter vlastně je.

Ze studie jsou o povědomí o Twitteru zajímavá následující čísla:
12 procent lidí si myslí, že Twitter je připravevn k exponenciálnímu růstu,
12 procent lidí si myslí, že to je něco, co zůstane pouze pro "mladé lidi a jim určená media"
8 procent si myslí, že se jedná pouze o módní výstřelek.
Zajímavá čísla povědomí o twitteru jsou ze studie i co se týče inzerentů, kde mě nejvíce upoutal fakt, že stále přes 20% inzerentů odpovědělo, že Twitter je záležitostí právě pouze pro děcka, tedy ve své podstatě, že se nejedná o vážné medium internetu a bohužel celých 17% dotázaných inzerentů netušilo co to ten Twitter vlastně je. Ze studie je patrná jedna věc -firmy by velice rádi Twitter na reklamu využili. Ale závěrem toho je, že 69% lidí prostě neví, co Twitter vůbec je. Nicméně se tomu překvapivě ani moc nedivím, v oblibě je v USA spíše MySpace nebo Facebook, které tvoří více jak 50% lidí, kteří užívají účty v sociálních sítích. Twitter není stále brán jako seriózní medium.

Že by mikroblogovací systémy jako je právě Twitter neměly i přes stále roustoucí počet uživatelů smysl? Dle mého zde roli hraje jeden veliký faktor a to je rychlost s jakou Twitter nastoupil. Až moc rychle a teď se vlastně nikdo neví co s tím vším Tweetováním vlastně dělat a jak ho brát vážně.

Twitter.com tento týden plánuje uvést svou novou homepage, dobrý nápad a dle mého další způsob, jak bude moci Twitter dále exponenciálně růst. Většina uživatelů Twitter používá právě přes externí aplikace a weby. Necháme se překvapit.

Zajímavé studie:
Half of Americans do not use Twitter
Advertisers Much More Likely Than Consumers to Believe in Power of Twitter


Přidat.eu záložku Print


Vítejte na blogu o inovacích a zajímavostech! Tento blogový vesmír o technologiích 21. století, moderní architektuře, sci-fi, filmových novinách, alternativních přístupech a jiných zajímavostech je tu pro vás. Přejeme hezké počtení a díky za případné komentáře!

0 komentářů: