Header Ads

Tady běhá text
recent

Mých 10 nej odkazů ze záložek ve Firefoxu

Záložky v prohlížečí? Jednoduše si ukládáte své oblíbené stránky, abyste je v budoucnu nemuseli pokaždé hledat. Určitě budete souhlasit se mnou, že funkci záložek ve svém prohlížeči do určité míry oceňuje doopravdy každý.

Rád se s vámi podělím o mé nejoblíbenější záložky v mém prohlížeči Firefox, který aktivně nejvíce používám. Nepočítaje ty lehtivé a košilaté, je těch mých zajímavých odkazů ve Firefoxu již přes 120, nicméně bych zde rád uvedl těch TOP10, které mohou posloužit i vám všem.


1. Všechno od Google

Nebudu zde rozepisovat jednotlivé služby, ale od Gmailu, Analytics, Blogger, Adsense, Google Calendar, Google překladač, iGoogle atd. vše:-) Jsem uživatelem Googlu naplno.

2. Internetová jazyková příručka

Kdo by někdy nechtěl poradit v jazyce českém, že. Tenhle projekt Akademie věd může každému pomoci. Pracovali na něm jen ty nejlepší znalci našeho mateřského jazyka na AV. Podobný projekt je i na www.pravidla.cz. Ale já sám upřednostňuji tuto Internetovou jazykovou příručku Akademie věd ČR.

3. Doménové Centrum

Dle mého jeden z nejlepších webů pro ověřování informací o doménách, Ranku stránek a i diskuzního fóra na toto téma. Nově je na www.domenovecentrum.cz i seznam expirujících domén. Přehledné jednoduché a hlavně rychlé. A v jednoduchosti je krása.

4. STOCK.Xchng

Maďarský web SXC.hu je portál s burzou fotek a obrázků. Každý znáte Flickr, ale pokud si chcete trochu rozšířit obzory, koukněte se i sem, naleznete toho tu doopravdy mnoho zajímavého a originálního a samozřejmě zadáčo. Stačí si pouze zřídit účet a hned můžete stahovat obrázky seřazené v různých kategoriích.

5. Dance Industries

Tyhle stránky potěší všechny milovníky hudby, ať už je jakákoli. Dance Industries jsou webem pro DJs a hudebníky z celého světa, kteří se chtějí se svými výtvory podělit s ostatními. Naleznete zde hudbu z celého světa, zejména, jak již z názvu vyplývá, taneční. Jájsem si zde oblíbil i sekci LATIN. Pro ty už je samostatný web Latin Industries ve stejném duchu, jako Dance Industries. A určitě doporučuju v téhle souvislosti stránky IRMA Records.

6. Gadgets.cz

To když se chci odreagovat a pobavit, tak rád kouknu na nějaké ty superzlepšováky a vynálezy pro každodenní praktický život. Nevím sice, zda doahuje tenhle web kvalit svého anglického originálu GIZMODO, ale číst a koukat se na to občas dá :-)

7. SMoneybox

Přehledně udělaný web pro vedení si svého malého účetnictví, svých výdajů a příjmů. Více naleznete v mém článku: Máte své výdaje pod kontrolou? (aktualizováno) V grafech a tabulkách jasně vidíte vývoj, daný stav k určitému datu v měsíci atd. Velice doporučuji.

8. Torrent Search Engine

K tomuto nebudu nic dodávat: Vyhledávač torrentů TorrentZ. Zde se dá hledat všechno z jednoho místa. Torrenty používám ne na filmy na cokoli ostatního. Filmy nelegálně nestahuju, raději si je někde pouze streamnu:-)

9. IMAGE SHACK online media hosting
Na ukládání obrázků používám tuhle službu. ImageShack není dle mého sice nic moc, ale zvykl jsem si na ní a asi nejspíše z nostalgie tyhle služby online úložiště na obrázky stále používám. Zatím nesklamala, tak uvidíme. Výhody své má.

10. TWINGLY Find+Share The Best Of Blogs

Tento odkaz je z poslední doby a mohu jen doporučit. Pro rozšíření obzorů ve světě blobů je tento "vyhledávač doopravdy unikátní a našel jsem na něm mnoho zajímavých blogů s velkým B. Twingly dokáže vyhledávat i v mikroblogových systémech, což je dle mého též zajímavá nadstavba. Na českou mutaci si asi budeme muset ještě počkat. Bohužel.

10+1. NIBBLEDISH Formerly opensourcefood

Možná někoho překvapím, ale tahle 10+1tý odkaz je jídle. Nemohu jej vynechat, i když je již mimo mých Top10. Když jsem na tuto stránku narazil poprvé, strávil jsem na ní asi půl hodiny, koukáním na videa a fotky těch nádherných výtvorů v kuchyni. Sami zde máte možnoast hledat recepty ale i sdílet ty své s ostatními. Zajímavé téma sociální sítě. Škoda jen, že internet je pouze o dvou našich smyslech. Třeba se ještě dožijeme internetu i s chutí a vůní.. Stránka je sice v angličtině, nicméně přeložit si jí můžete v Google translatoru ZDE.


Tak to by prozatím bylo. Nicméně těch odkazů bych sem asi dal i více, ale tyhle mohou být užitečné i vám, přinejmenším někoho potěší, doufejme.

Jak spravovat odkazy v záložkách?
Pokud jich máte uloženo jen pár, ne jako já a neužíváte nějakou online bookmark službu jako linkuj.cz, bookmarky.cz apod. Doporučuji se kouknout též na prográmek 5D bookmarks. Ten vám umožnuje si jedenotlivé odkazy seřazovatb a třídit do vlastních kategorií, s náhledem. Má i mnoho dalších vymožeností.


A co vy blogeři?
A co vy ostatní? Jaké jsou vaše TOP odkazy v záložkách v prohlížečích, o kterých by se stálo zmínit? Tímto dávám babu dálším:

Pavel Králíček
Geniální Vlk
Jakub Šimeček
Evulin blog
Michal Petrovič - Outer.cz
Hanka Vítová - Mee.cz
Oldřich Šálek MozekTěVidí.cz
Tomáš Erlich
Přidat.eu záložku Print
10 komentářů:

 1. Tak abych se vyjádřil. Já Mám hromady odkazů v lištách, ale i tak se pokusím napsat několik nejpoužívanějších. To bude asi odkaz na Můj účet na Google (Peníze, maily ...) a můj blog. Všechno další už se často mění. Občas si do záložek dávám různé odkazy na články, zajímavé stránky a tak dál. Takže mám vlastně jen 2 odkazy :)

  OdpovědětSmazat
 2. Díky za odkaz, máš tu docela zajímavé věci. Přidávám RSS.

  OdpovědětSmazat
 3. @carl114: Jednoduše řečeno záložky nepoužíváš, pokud jsem to dobře pochopil... Ne?

  OdpovědětSmazat
 4. @Martin Petrovič: Díky, Tvůj blog si čtu docela rád:-)Je fakt zajímavý!

  OdpovědětSmazat
 5. Používám. Jen se hodně často mění :) Nedá se tedy říct, které jsou oblíbené.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to jsou právě ty, které často používáš:-) Nebo se pletu?

  OdpovědětSmazat
 7. Ano, ale to je třeba 30 stránek a za měsíc je to dalších 50 a ty starší mažu. Mám tu ohromné množství složek a v jedné mám dokonce přes 100 stránek. Jak říkám - často se to mění, ale to, co je nejdůležitwjší a je tu furt jsou odkazy na Můj účet u Googlu a odkaz na blog :).

  PS: Když se mi ukáže kód (Firefox 3.5.6), který musím napsat, aby se odeslal komentář tak není zobrazený kompletně. Ten rámec je moc malý. Zkus s tím něco udělat.

  OdpovědětSmazat
 8. @Carl114 Díky za komentář, věřím, že těch odkazů může být hafo. Ty, co jsem zde uvedl, používám minimálně jedenkrát měsíčně. Ale kombinace Google a blog - to je u mě to samé..

  Jak to myslíš s tím komentářem? Já zatím nepociťuju žádné trable.

  OdpovědětSmazat
 9. Jde o to, že ten formulář je v rámech. Takže když normálně přidám komentář - je to v pořádku. Ovšem pokud tu vyskočí, abych opsal kód (ověření, že jsem člověk) - Tlačítko přidat se zatáhne dolu kde není normálně vidět...

  PS: Otestoval jsem to a už je vše v pořádku (FF 3.5.8).

  OdpovědětSmazat
 10. OK, každopádně díky za přípomínku:-)

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.