Header Ads

Tady běhá text
recent

Moje Deja vu

Dnes jsem měl velice zvláštní zážitek Déjà vu (doslova „už viděné“). Většinou jsem se s touto "falešnou pamětí" setkal dříve, ale ne v této podobě a ani ne v této situaci.

Každého toto dle mého nejméně jednou potkalo, něco jste dělali, s někým hovořili, někde jste procházeli a hlavou se vám honily myšlenky, že už jste toto jednou zažili, že tato osoba, se kterou jste právě hovořili, je někdo již z vaší minulosti. Ale bylo tomu právě tak? Jistí jste si tím na 100% nebyli nebo snad ano? A právě tento pocit již prožité falešné paměti je Déjà vu. Vždy si vybavím při slovech Déjà vu tuhle "chybu Matrixu", kocoura ve dveřích, který dvakrát projde.Můj zážitek Déjà vu
Já měl ale jiný zážitek, úplně jiné Déjà vu. Mě se dnes povedlo na obchodní schůzce oslovit klienta, kterého jsem ještě nikdy neviděl, jménem úplně někoho jiného, nebo to si nyní alespoň myslím.

Šel jsem si sjednat obchodní schůzku do jedné realitní kanceláře a hned ve dveřích jsem byl vyvedený z míry mě domněle známým prostorem a vybavením kanceláře a člověkem, který mě uvítal. Podal jsem mu ruku, ale on zůstal stát, nehybně stát.
S napřaženou rukou jsem čekal, až mě pan K. (v domnění, že se o pana K. jedná) sám osloví a oba se pousmějeme tomu, že už jsme spolu toto jednání měli a že tedy je mé nynější představování se úplně zbytečné a působí přinejmenším úsměvně.

Nic takového se ale nestalo a po pár vteřinách mi došlo, že je na místě hovořit plynule dál, navázat někde, kde jsem neměl ani tuchy kde vlastně začít. Byl jsem ale tak z dané situace v rozpacích, že jsem však začal úplně jinak.

"Pane K., nejednali jsme již spolu?"
Ticho.
"Nezlobte se, ale asi se jedná o Déjà vu, velice se omlouvám za tuto trapnou situaci."

Po těchto mých vyslovených slovech celá místnost, ve které se nacházeli tři další osoby, zmlkla a polykala mě celého těmi osmi očima, které se na mě v tu chvíli všechny upřely. Já jsem byl jak v Alenčině vidění a jen tak tam stál a sám sebe ujišťoval, že se zde někdo plete.

Sám jsem si ale v duchu říkal jediné: "Toho chlápka přece znám, je to pan K., tak tu na mě teď nezírejte, jak kdybych tu byl poprvé. Vždyť jsem tu byl přeci v kanceláři u vás minulý týden, ne? Tak co na tom je?"

Nebylo ale nic. Jak by se mohla plést celá kancelář plná lidí? Vteřiny plynuly a já nevěděl jak z téhle situace dál. Můj domnělý pan K. nevydal ani hlásku, naopak zbystřil a plně se oddal pohledem na můj nervózní obličej. Klidným jednolitým pohledem bez emocí se na mě bez vydání jediného slova jen díval. Žádná mimika, žádný výraz emoce v obličeji.

Pan K. se mi rozplýval. Nebyl to pan K. Tenhle pocit známého neznáma, mé falešné paměti mě totálně odrovnal a iritoval.

Obchodní schůzku jsem dokončil, pozdravil a z realitní kanceláře odešel. V hlavě jsem ale měl jednoznačný a utkvělý pocit známého a již realizovaného rozhovoru. Ale uskutečnil se již tento rozhovor doopravdy nebo to byla pouze hříčka v mé mysli, se kterou jsem si v tu chvíli nevěděl nanejvýš vůbec rady? Déjà vu. Velice plný a jedinečný zážitek s panem J., který mi při loučení dal svou vizitku. Ne pan K., ale pan J.

Prostě jen a jen Déjà vu ve formě již uskutečněného snu? Nebo jsem již podobný rozhovor v podobné kanceláři a s podobným člověkem doopravdy měl? Nevím sám, ale jedním jsem si jistý, bylo to moje nejzajímavější Déjà vu...Chcete vědět něco o Déjà vu?
Definice Déjà vu z Wikipedie
Deja vu - Rozdělení a různé příčiny vzniku
Rozdělení | Různá vysvětlení příčiny Deja vu
V čem je tajemství déjà vu? 21. STOLETÍ to ví!
Dva klíčové prosesy | Déjà vu v laboratoři | Typy déjà vu


Přidat.eu záložku Print

 

2 komentáře:

Používá technologii služby Blogger.