Header Ads

Tady běhá text
recent

Koupili byste si kopii výrobků z Číny?


Čína je velmocí v produkci všech spotřebních věcí a výrobků, včetně automobilů. Otázkou je, zda obstojí u vás doma, hm? Koupili byste si mobil nebo auto z Číny? A upřímně!

Kvalita padělků se bohužel zdokonalila.
Pokud si vzpomenete na dobu nedávno minulou, objevili se tady na začátku 90.let stánkaři, "tinťolíci" s oblečením všeho druhu. Dneska jsou ale již v kamených obchodech a neprodávají tam "rákosnici" ale důchodci. Ale to je jiná. Výrobcům trvalo několik let, než se kvalitou dostali na úroveň oblečení z "normálních obchodů". Ale pokud si uvědomíte, že značnové oblečení se šije ve stejných fabrikách (dnes jsou aktuálnější fabriky s mobily) jako padělky, je dnes již skoro jedno, kde dané džíny nebo triko koupíte, původ je stejný: Made in China.

Ve velké oblibě jsou i v samotné Číně padělky mobilních telefonů nebo i automobilů. Na spotřebním trhu tvoří pětinu výrobků, což je dle mého obrovský podíl. Celosvětové značky s tímto neduhem válčí jak se dá, ale dle čísel marně.

Kopíruje se i internet po čínsku.
Podobně je tomu i na internetu. V oblibě jsou i kopie globálních webových stránek, jako je FACEBOOK (Kaixin) nebo Youtube (Youku). Svět platí online s Paypal, Čína používá Alipay. Milióny lidí používá ICQ, ale Číňani mají své QQ, které se původně jmenovalo OICQ, jak jinak. A mohli bysme pokračovat dále. Výmluvou či omluvou může být snad jediné, čínští uživatelé internetu mají problémy s anglickou výslovností slov jako Facebook nebo Youtube, jednoduší jsou pro výslovnost slova čínského původu právě jako Kaixin (šťastný) nebo Taobao (studnice hledání).


SONY nebo SONNY?
Pokud se na tento problém kouknete z očí spotřebitele, může z toho být ještě věčí problém pro tyto korporace než je nyní. Proč? Koupili byste si SONY nebo SONNY pokud první je o 400,-EUR dražší a obě jsou vyrobeny ve stejné fabrice? Rozdíl je pouze v tom, že SONNY bude dokonalou kopií známé značky. Tak čemu dáte přednost? Proč si Čína bude Airbusy asi vyrábět sama (článek ZDE)?

Kvalita dohání čínskou kvantitu.
Do dnešního dne jsou klony elektroniky nic moc, dají se sehnat sice za pakatel originální ceny, ale neodpovídají kvalitou (článek na idnes.cz:Falešná sluchátka v českých aukcích. Podrobné srovnání originálu s padělkem). Software raději ani nezmiňuji. Ale připomenu jak to bylo s před několika lety s oblečením. Chyběla kvalita, ta dnes již není problém, protože se to již dělnice, které makají 16ky denně, naučily. Kopii od originálu nepoznáte (Zajímavý článek na aktulane.cz: Trhovci vyhráli, padělky už nepoznají ani experti). A to samé se bude dít i s elektronikou. A evropská civilizace má jedinou možnost a tou je - technologický náskok.

Čínský Mc´ Donald? Ale ano!
A co takhle čínský Mc´káč? Ale ano, že o tom vůbec pochybujete. Nebo můžete vypít čínskou Fantu SaSa. Prostě v Číně se s ničím nepárají. Vše je legálně inegální a podporuje se tím domácí produkce a výroba, ne? (Chinase Fake Brands)

Zajímavé články k tématu:
Bez ochranné známky jste proti padělkům bezmocní
Nový hit tržnic: padělky českých »trendy« značek
Potopí čínské padělky české podnikatele?
Comparing real Nokia N95 to counterfeit / fake Nokia N95 (video Youtube.com)
China's fake iPhone (tPhone) (video Youtube.com)


Přidat.eu záložku


 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.