Header Ads

Tady běhá text
recent

Efektivní a úsporný tisk blogu nebo webu /video/


Tisknete si občas texty, články nebo dokonce celé stránky z internetu? Určitě ano. A dle mého se vám stane i to, že vytisknete na 20 stránek nějaký text, spousty mezer, reklamy, no prostě všechno, ale ne to co chcete. Od toho je zde služba zdarma PrintFriendly.

Jak PrintFriendly používat?
Jednoduše skopírujete celou webovou adresu stránky, kterou chcete vytisknout, a vložíte jí do příkazového řádku a sktisknete print preview.


Poté stačí jen počkat, než se vám stránky webu nebo blogu převedou do šetrnějšího a přehlednějšího textu. Zde máte dvě mopžnosti, buď stránku takto upravenou rovnou vytisknout nebo si jí uložit do pdf formátu, čemuž já přikládám veliké významné plus.


Vedle možnosti volby mezi tiskem nebo převedením textu nebo celé stránky do pdf formátu, je zde velice dobře zakomponovaná další funce a to vymazání toho nepodstatného a to v celých blocích.

Přesný video návod je zde /AJ/:


PrintPreview je jedinečnou službou, kterou si můžete přidat na svůj blog (tlačítko na přidání na váš blog si vygenerujete ZDE) a usnadnit tak svým čzenářům tisk vašich článků a příspěvků. Nejen že je daný upravený text přehledný, ale rozhodně i šetrný k přírodě.Přidat.eu záložku Print


 

1 komentář:

  1. Tohle je slušný nástroj. Dobré využití pokud chceme čistě text a tisknutá stránka nemá vytvořenou CSS šablonu pro tisk.

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.