Header Ads

Tady běhá text
recent

Stahovat nebo sledovat filmy a seriály online? Ožehavé téma.

Je to tady:-) Rozhoupal jsem se, že na tohle téma konečně něco napíšu, protože si myslím, že mám o čem povídat. Tak pusťmě se na téma stahování a sledování filmům, seriálů, dokumentů.
Nestahuju už nic, streamuju.
Naposledy jsem si stáhl film Muž ze Země (Man From Earth, 2007), a to je pár týdnů zpátky, stahuju jen filmy kultovního charakteru, které si chci, pouštět jak se říká: "když na ně budu mít chuť a náladu". Proč? Protože internet dneska poskytuje spousty možností sledovat tisíce filmů a seriálů od Iron Mana, Smallvile, Stargate, Sex and the City, až po Heroes, Losty, Hellboye atd... online.

O jaké stránky o filmech a seriálech že se to jedná? Kde že můžu všechno o filmech dostat naservírované na jednom podnosu? Jo, i takové stránky jsou. Trochu víc o těchto stránkách se dočtete v Článku na Idnes.cz - Tisíce filmových a seriálových hitů můžete sledovat na webu. Okamžitě a zdarma.

Článek o filmech a seriálech na IDNES - OK, něco se dovíte o kanálech jako je SurfTheChannel.com, tvshack.net nebo o TVlinks - jen mezi řádky projekt TVlinks byl sice na této adrese zrušen, ale funguje vesele dál na jiné doméně - (zprávy o anglickém webu TVlinks) a dále pak SerialTV, ve zmíněném článku třeba i Flatoz, QuickSilverScreen a z asijských filmových Streamwebů - Tudou, Yukou, nebo 56.com. Atd. Atd. Atd. Výsledek je z pohledu našeho práva u všech těchto webů odkazujících na stránky s filmy a seriály stejný, že je to všechno nelegální nebo přinejmenším stojí na hraně zákona.

Vložili jste si videoklip 50centa z YouTube na svůj blog? Právě jste porušili zákon. Tohle tak je a nejedna společnost, která provozuje takovéto Streamweby s filmy, seriály a dokumenty s tím má problémy, počínaje samotným YouTube, konče třeba i Break.com.

A co z toho pro obyčejného uživatele?
Nic. Jednoduché, ne? Kdo co změní, bude záležet jen na strikní legislativě po celém světě, ale to jen tak nebude. Bohužel, Internet je medium, které se exponenciálně rozrůstá, každým dnem přibývají weby, nové nápady, uploadované legální a i nelegální obsahy právě i s filmy, seriály a dokumenty. Jediné co můžu s jistotou říct, že časem bude takovéto přijímání napolo legálních a nelegálních obsahů na internetu složitější záležitostí, ale nevymizí úplně. Filmy, které bybyly někde na internetu online, budeme hledat neustále.

Budou se filmy dělat pouze pro internet? Proč ne. Koukněme na spousty interpretů, kteří své alba umisťují na internet a již nevydávají žádné cd. Prostě ji jen MP3ky stáhnete z internetu. Proč by to nešlo i s filmy, seriály a dokumenty? Nechme se překvapit.

Mekka s odkazy na streamování
Od jisté doby jsem přestal stahovat veškeré filmy, jednotlivé díly oblíbených seriálů nebo zajímavé dokumenty. Nemám ani klasickou telku. Ptáte se od kdy a proč? Poté, co jsem narazil na stránky OVGuide.com, jsem již nestáhnul jediný film, ani seriál, či dokument. Co to je za stránky? OVGuide je průvodce právě po všech těch na hraně stojících projektech, které vám exklusivně přímo nebo vloženým videem zprostředkují novinky ze světa filmů a seriálů. Hledáte film, na který se chcete kouknout? Chcete si shlédnout váš oblíbený seriál, který teď v telce neběží? Jste tu správně - OVGuide.com

Co jsem nakousl...
Tenhle příspěvek není poslední na tohle téma, to mi věřte. Doufám, že někomu z vás to alespoň k něčemu dobré je.. Na zamyšlenou, na viděnou něčeho...:-)Přidat.eu záložku5 komentářů:

 1. Je to nesmysl.Už hlavně pro to,že to není česky.Budu stahovat vesele dál.

  OdpovědětSmazat
 2. Nesmyls to není, nauč se anglicky:-) A pokud se týče českých stránek? a českých filmů? V příštím článku...

  OdpovědětSmazat
 3. Absolutni BLOBOST, stejnak kdyz streamujes, je to jen na jedno pouziti a tvuj net to stoji kotel prostahovanejch MB stejne, neni nad to si to stahnout a mit navzdy.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud máš neomezenej internet, a nejseš závislej na tom vlastnit všechny nelegální kopie filmů u sebe na PC, tak STREAM vede. A streamování na jedno použití? Nevím, nevím kde žiješ...

  OdpovědětSmazat
 5. Vůbec by mi nevadilo sledovat pořady v angličtině (ba naopak), ale uvítal bych české titulky, ale neznám (ani se mi nepodařilo vygooglit) cestu, jak je vložit do streamovaného videa. Nevíte o nějakém způsobu?

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.