Header Ads

Tady běhá text
recent

PageRank mého bloguPageRank

Jakou máte popuparitu svého blogu? K čemu vůbec PageRank stránek je dobrý? Kde si zjistím PR svých stránek nebo blogu? Dá se Pagerenk zvýšit? A co to vůbec znamená ten "Pejčrenk"?

Dobrou a zcela výstižnou definici pojmu PageRank naleznete na stránkách www.JakPstatWeb.cz: "PageRank je číslo, které si Google přiřazuje ke každé stránce (přesněji řečeno ke každému URL). Vyjadřuje něco jako věrohodnost nebo důležitost stránky." Popřípadě se koukněte i na Wikipedii.

Vyšší PageRank by ml znamenat vyšší umístění stránky ve výsledcích hledání, rychlejší aktualizaci stránek a odkazů na ně v indexu vyhledávače. Já bych spíše uvedl jediné - tedy shrnuto, podtrženo, čím vyšší Rank webu nebo blogu, tím stoupá i jeho hodnota, a to i finanční.

Vedle PageRanku se setkáte s "hodnocením popularity a důležitosti" www stránek i u ostatních vyhledávačů a katalogů. Například u Seznamu.cz to je SRank, u Yahoo se jedná o Yahoo Backlinks, atd. atd.

Zjištěním vašeho Ranku stránek se ve své podstatě velice jednoduše řečeno optáte internetu jak si na tom váš web nebo blog v řebříčku popularity vlastně stojí, kolik lidí má o Váš blog zájem a tedy čte ho. Nicméně ono to je s tím "Rankem webu" trochu složitější. Pro podrobnější definici PageRanu, doporučuji si přečíst články v odkazech uvedené pod mým příspěvkem.

Kde a jak si zjistím Rank svých www stránek nebo blogu?
U Googlu je to jednoduché, doporučuji si stáhnout Google Toolbar, kde se vám zobrazí PageRank každých stránek, které navštívíte. Dobrý článek k tématu Google Toolbar naleznete na Lupa.cz.

I u ostatních vyhledávačů se setkáme s lištami. Známé lišty (toolbar) vyhledávačů:Seznam.cz, Jyxo.cz nebo kupříkladu Yahoo.com. Nicméně pro každý prohlížeč (Internet Explorer, FireFox, Opera, Google Chrome, atd.) je jivý toolbar, na to si je třeba dávat pozor.


Na zjištění Ranku svých stránek nebo blogu doporučuji stránky www.Ranky.cz, kde si rychle a přehledně si zjistíte Rank svých stránek. Ke zajištění lepší pozice ve vyhledávačích existuje mnoho technik, tímto vším a nejen tím se zabývá SEO SEM, ale k tomu někdy jindy.

Nicméně můj blog °Miridia Blog° je též konečně vidět, nějaký ten první Rank ve vyhledávačích už je, sami se můžete kouknout.Přidat.eu záložku

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.