Header Ads

Tady běhá text
recent

Na obzoru je rok 2012, konec čeho? /aktualizováno/

Okolo roku 2012 je mnoho záhadného - proroctví a zmínky v kalendářích Mayjů, Nostradama, Edgara Cayce, starých Sumerů, indiánů Hopi, Cherokee nebo i Inků. Všichni se schodjí v jediném bodě. Nastává konec cyklu slunce, konec Věku Světa neboli cyklus Stvoření, končí čtvrtý Věk Slunce.
I astronomicky je rok 2012 pozoruhodným rokemMayové a 21.12.2012
Mayský kalendář končí přesně 21. prosince 2012, končí 5125 let trvající čtvrtý Cyklus Slunce, vstupujeme do posledního pátého Cyklu Slunce precese rovnodennosti, která celá má 26000 let.

Jsme v mezidobě, v očekávání doby přechodu do nového Cyklu.
Dle Mayů bude: "přechod provázen kolosální, globální konvergencí, destrukcí prostředí, sociálním chaosem, válkou a postupnými změnami Země. To všechno je zaznamenáno prostou matematikou mayských kalendářů. Bude to změna, která změní všechno. Mayští ´strážci dnů´ pohlížejí na 21. prosinec 2012 jako na datum znovuzrození, na počátek světa Pátého slunce." Na Mayském kalendáři a jeho konci něco určitě bude.

Za zmínku stojí právě to, že každý cyklus Stvoření byl údajně ovládán a zničen jedním z pěti živlů, což asi vyvolává u většiny lidí znepokojení a apokalyptické smýšlení. Proto je rok 2012 tak mystickým rokem.

Nostradamus a rok 2012
U Nostradama je rok 2012 spojen s předpověd, které mnozí dávají význam konce světa nebo přelomu éry. Jeden zajímavý výklad jednoho verše Nostradama k roku 2012 naleznete ZDE.

U Nostradama bych uvedl jeho znovuobjevenou stracenou knihu: The Lost Book of Nostradamus". Na History Channel běží zajímavý dokument o Nostradamovi a roce 2012. Zajímavé výkdady jeho veršů, doopravdy.

Ve Ztracené knize Nostradama nalézáme následující: 21. prosince 2012 se budeme nacházet v konstalaci souhvězdí Hadonoše (Ophiuchus), ve třináctém znamení zodiaka. Ten je znám jako nešťastné znamení. V této době se bude střelec (Sagittarius) dotýkat svým oštěpem přímo centra Mléčné dráky (Leviathanu). (Díl 1, Díl 2, Díl 3)

Zajímavé články k Nostradamovi a roku 2012:
Nostradamus 2012 mabus Nostradamus 2012 wiki | Nostradamus 2012 espanol
Přehled | Podrobnější výklad | Komentáře
The Long Count | Calendar Time | Cycles Creation, Fall, and Resurrection | Rebirth on December 21, 2012

Další teorie s rokem 2012

Pole shifting
S tímto astronomickým úkazem, který nastává zhruba jednou za za 13.000 let, je spojován tzv. "Pole Shift", kdy dojde k prohozemí magnetických pólů Země. Tento cyklus, kdy se Střelec dotkne středu naší galaxie, by měl být opět završen koncem roku 2012. Následky takovéhoto úkazu by byly na náš elektrický svět strašné. K tomuto ale v minulosti několikrát prý již došlo.

Planeta Nibiru
Další teorií je setkání naší Země s planetou Nibiru a záhadné Planety X. Zajímavá Danikenovská teorie další planety Slunce, která má oběžnou dráhu okolo Země jako ostatní planety. Néberu/Nibiru (křižující planeta) by měla být planetou s velmi dlouhou oběžnou dobou. V naší blízkosti Slunce se poté vyskytuje v oblasti mezi Marsem a Jupiterem.

Přehnané názory s rokem 2012?
Na druhou stranu jsou naleznete na internetu i extrémy: Jak přežít rok 2012? Zásoby 2012, atd. atd. Lidi i šílí, ale to dělali i v roce 1999, kdy měl přijít konec světa a i ve středověku, když byl oznámen příchod antikrista.

Zajímavá videa k roku 2012:


Zajímavé stránky o roce 2012

A co závěrem?

Co bude dál? V prosinci 2012 konec světa? Nová etapa vývoje lidstva? Kdo ví. Nepřikláním se k žádné z těchto variant. Dle mého je konec vždy začátkem něčeho nového. Konec jedné etapy historie lidstva? Možná. Konec světa tak jak ho známe? Nevím.

Každopádně je s tímto rokem spojeno tolik mystična a tajemství i napříč lidskou historií, až z toho člověku jde mráz po zádech. Na pováženou je jediné, o roce 2012 a konci "cyklu" se zmiňují tisice let staré kultury napříč kontinenty. Závěrem je že v roce 2012 má nastat nový Aeon, co to přesně bude je dooporavdy ve hvězdách.

Tak času ubývá, odpočítávejte se mnou ...Přidat.eu záložku Print

10 komentářů:

 1. No sem zvědav člověk je sice pánem svého osudu, ale každé učení praví cílem všeho je rovnovaha a koneckoncu každý vidí teda ti vnímaví vidí kde je dnes onen pomyslný jazýček vah

  OdpovědětSmazat
 2. @Pevel: o tom Pavle nikdo asi nepochybuje, ale kdo si může být jistý tímhle? Mě tento fenomén 2012 přijde zatím nejpozoruhodnější záležitostí hned z několika důvodů. Mluví a zmiňuje se o něm spousty dávno vymřelých civilizací a i současníků a zadalší v tento roce dojde k zajímavému astronomickému úkazu, ke kterému ještě za trvání moderní lidské civilizace nedošlo. Nejsem pesimista, ale věřím, že k nějaké "změně" dojde. Nechme se překvapit.

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel youtube hlásí: "Video bylo odstraněno z důvodu porušení smluvních podmínek" Ten dokument vyšel jako release, snad ho brzy někdo přeloží .)

  OdpovědětSmazat
 4. Bohužel z YouTube odstraněno, ale to již stává, že:-/

  OdpovědětSmazat
 5. takže to mam pochopit tak že planeta je inteligentnější než člověk. Když se přibližuje jina planeta k zemi. tak změní poli a je i rychlejší. takže roku 2012budou bouchat sopky o sto šet. magnetická pole = mikrovlnka. tesla

  OdpovědětSmazat
 6. co přesně se stane, neví nikdo. Jediné co můžeme s naprostou jistotou říci, že z hlediska astronomického je tato doba jedinečná - tudíš i mystická. To ostatně bylo v dějinách lidstva ale každé takové datum, ne?

  OdpovědětSmazat
 7. Jak je napsano i v Bibly, ze bud prijde ocistit svet osd zla, tak si myslim ze na tom neco je, ikdyz nejsem verici. Muj nazor je takovy, ze se stane neco velkeho a zbyde nas jen par. budem nuceni se rozvijet ve vsech smerech a naucit se vychazet a ne jak jsou tedka cernosi diskriminovani jinak zahynem, proto by meli prezit hlavne chytri a pracoviti lide, jinak zahynou i kdyz prezijou 21.12.2012. Je to proste muj nazor a omlouvam se za pravopisne chyby.
  Dekuju

  OdpovědětSmazat
 8. D2kuji za názor, myslím, že pravda je vždycky někde uprostřed. Něco se stane, to ano, ale co přesně neví dle mého nikdo.

  OdpovědětSmazat
 9. ZAJÍMAVÝ NÁZOR JE V KNIZE "OTISKY BOŽÍCH PRSTŮ"
  O SKUTEČNOSTI POSUNUTÍ ZEMSKÉ KŮRY PO MAGMATU.V
  SOUČASNOSTI SE JEDNAK KŮRA POSUNULA ( VIZ ZPRÁVY)
  A ZVÝŠILA SE ČINNOST SOPEK ( ZŘEDĚNÍ MAGMATU).
  NERAD BYCH SE OCTNUL NA ROVNÍKU NEBO POLU.JINAK SE ANI NEDÁ ZMĚNA MAGNETIZMU VYSVĚTLIT.

  OdpovědětSmazat
 10. pole shift - ano, to se občas na této planetě děje, ale zda se to stane přesně 21.12. 2012?

  OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.