Header Ads

Tady běhá text
recent

Kamasutra, jak ji rozhodně neznáte. (aktualizováno)

Pokud někdo z vás ještě nikdy v ruce nedržel Kámasútru, alespoň tu obrázkovou v moderním provedení, patříte dle mého názoru k sexuálním barbarům. Ale osvěta je osvěta a s poznáním se někde začít musí, ne?

Co byla Kamasutra (Kamásútra, Kama Sutra)?
Původní Kámasútru - Kama Shastra (Sanskrt: Kāma Śāstra), z období mezi 1. a 6. stoletím n. l., sice zařazujeme do klasické tradiční indické literatury, zabývající se lidským sexuálním chováním, lidskou sexualitou, dnes ji spíš máme v povědomí jako obrázkovou knihu milostných poloh, což s původní Kama Shastrou (Kamasutrou) nemá skoro nic moc společného. Tato kniha pojedávala o fyzickém chápání ženy, její sexuality. Kamasutra byla původně jakýmsi filozoficko-duchovním (tantrického vnímání) pojetím sexuality vůbec. Více o Tantře a Kamasutře naleznete na tantra-joga.cz

Překlad originálního původního textu Kamasutry
Nejznámější překlad orginálu Kámasútry pochází od sira Richarda Burtona z 19. století, anglický text překladu naleznete zde: (The Kama Sutra of Vatsayayana, 1886) Od této doby se toho doopravdy změnilo. Lidé zaměňují Kamasutru již jen s příručku pro střídání sexuálních poloh. Neříkám, že Kamasutra není základem, ale nelze ty dvě věci ztotožňovat.

Obrázková Kamasutra dnes
Na internetu, ale i v knižním vydání nalezneme dneska celou řadu obrázkových popisů sexuálních poloh s titulkem Kamasutra. Obrázkové vyobrazení sexuálním poloh při milování přišlo mnohem později něž původní vlastní text Kamasutry, ale i to je Kamasutra, Kamasutra jak ji známe právě dnes. Hezky vyobrazené a popsané sexuální polohy naleznete na pritelkyne.cz.

Sexuální akrobacie
Některé polohy jsou spíše akrobacií, než aby se staly sexuálním prožitkem pro milenecký pár. Ale každá poloha měla svůj "hlubší smysl". A jednoduše řečeno se člověk k prožitku měl propracovat, některé polohy jsou ale doopravdy spíše pro akrobaty - dobrodruhy.

Kamasutra trochu jinak
Pro ty z vás, kteří neradi čtou, je toto provedení kamasutry tou správnou online "knihou", která vás zasvětí do tajů sexuálních poloh, je to totiž vizuální průvodce v 3D, kde si můžete prohlédnout polohu ze všech 360°. Přesvědčit se můžete sami:www.kama3D.org.

Vzrušující odkazy na téma kamasutra
Pokud si chcete sestavit vlatní animaci milistné polohy (z figurek), tak klikněte sem. Zajímavé je i provedení představení základních poloh s plišáky Medvídka Pú, snad někoho neurazí.-) I pro 4% je zde kamasutra sexuálních poloh, aby se holky neurazili, tak tady je taky něco pro ně.

K pobavení rozhodně doporučuji Pivrnconu Kamasutru, a nebo něčo k pobavení na kondom.cz a nebo i tady. Kamasutru pro ITky naleznete zde, velice originální nápad.-) Zajímavě vyobrazená kamasutra (polohy) v krystalech. Taky to zase hezky ukazují želvičky:-) a Barbie a Ken.

Pro odpůrce
Tady je fakt zábavné video o anti-kamasutře:-), i když to je ve francouštině, myslím, že to nikomu vadit a ani problémy dělat nebude:


K obecnému tématu kamasutra doporučuji následující košilatá videa: zde, zde, zde a zde

Pokud jste čekali nějakou akci, omlouvám se, ale to musíte úplmě někam jinam, třeba sem:-)

2 komentáře:

  1. A ještě je dobrá IT kamasútra http://blog.fineboard.cz/zabava/106-it-kamasutra

    OdpovědětSmazat
  2. ...KEN je borec...

    OdpovědětSmazat

Používá technologii služby Blogger.