Header Ads

Tady běhá text
recent

Někdo kdysi řekl: mluvit se má...


Hovno a jízda ve výtahu a všechno na papíru.
Nevím, kdo kdy tohle vyřknul, že mluvit se má, ale dle mého ta nejhorší varianta řešení problémů, je dělat leklou rybu. Plácat se v problémech a dělat zarytého partyzána. Prostě část vašeho já říká: "nic nesmí ven, rozumíš?" A vy si to teda schováváte do všech těch volných šuplíků a přihrádek v tý vaší hlavě...

V některých věcěch jsem introvertní, ale sám vím, že to nejhorší je, si nechat všechny tyhle vnitřní srajdy, kterých se člověk za nějakou dobu velice rychle přecpe, sám pro sebe. Pak vám to nakonec až leze i z uší a vy už nevíte, co s tím a napadají vás samý iracionální řešení, konče poslední divokou jízdou zaparkovanou ve zdi někde mezi cihlama. V tu chvíli si vždycky říkám: "Ty seš teda na zastřelení!"

Párkrát se to člověku vždycky stane, že už neví kam a kudy se teda jede dál a zda vůbec ....

Základní premisa
Pokud se v týhle slepý uličce objevím, řeknu si vždycky jednu jedinou větu: "Pokud nejde přímo o život, jde o hovno." Prosté, jednoduché, ale zabírá to. Sice to nějakou dobu trvá, než si tohle připustím, ale moc dobře vím, že to vždycky ale naprosto vždycky platí.

Co s tím má co do činění jízda výtahem?
Hodně. Výtahem jezdíme, aby jsme se dostali do vyšších pater, souhlasíte? Co dělat ve vyšších patrech? To samé, co v těch předchozích, ale rozdíl je jen v tom, že jste o něco výš:-)

Tohle může být pro někoho na pochopení ze začátku těžké, ale věřte, pomáhá to.

Jak teda je to s tím výahem? Představte si, že nastoupíte vždycky v prvním patře. Jedete pomalu do dalšího patra, kde k vám přistoupí Pozorovatel. Hezky ho pozdravíte, on pozdraví Vás. Koukne se na vás, koukne se vám do hlavy a vidí úplně všechno, všecičko to, s čím jste vy jen sami, i ta nejodlehlejší zákoutí vaší mysli. Za chvíli se k vám přikloní a řekne vám jeho nestranný pohled na danou situaci. Hezky s odstupem. On je ten, kdo se na věc dívá objektivně. Po tom, co Vám sdělí jeho osobní názor, se posadí a pozoruje Vás. Vy mu řeknete váš vlastní pohled, debatujete, snažíte se najít solution - řešení.

Dveře se zavřou a vy jedete do druhého patra. Zde se k vám přidá další Pozorovatel, chvíli vás oba dva poslouchá a po chvíli zase on řekne svůj vlastní názor na daný problém a též na názor prvého pozorovatele. On není ovlivněn předchozí debatou, ani pohledem do Vaší mysli. On je ten, kdo má nadhled na danou věc v daný moment.

Tak, už jste se někdy pokusili nadvznést nad daný problém tímto způsobem? Kouknout se na ty své trable s nadhledem? Jak by se na to koukal někdo úplně cizí? Jak by tohle všechno řešil on - nezávislý Pozorovatel? Zkuste se svést tím svým výtahem alespoň o patro výš. Nechat přistoupit někoho nezávislého, terý vám poví nestranný názor. Dostanete rozhodně jiný pohled na věc. Není to jednoduché se vžít do pozice Pozorovatele, ale stojí to dle mého za pokus!

You Can Do It
Akceptace lejna a minimálně jednoho pozorovatele
Pokud akeptujete první premisu, základní pravidlo, a zvládnete se svést výtahem alespoň do prvého patra, je jen na Vás akceptovat daný pohled, který je "nestranný".
Všechno je možný. I srab a průser, který se zdá být neřešitelný, bez východiska, je problémem, který se dá řešit. Je jen na každém z nás, jak moc chce se nad danou situaci nadvznést, do kolikátého patra se nechá vyvézt. A jak moc je pak ochoten slevit ze svého Ega, aby věc začal řešit.

Vemte si tužku a papír.
Napiště si ty názory oněch Pozorovatelů na papír a mějte vždy na paměti základní premisu. Dejte si ten papír někam, kde na něj budete moct koukat pořád. Přečtěte si jej druhý den, za týden. Uvidíte, že se na danou věc budete dívat postupně s nadhledem. Nenechávejte si to jen v tom vašem soukromém šuplíku v hlavě.

Tohle je způsob, jak se zbavit toho nepořádku a hlavně neklidu ve vaší hlavě, který se tam za ten čas vytvořil, kam jste si ty své věci po celou dobu schovávali, a odkládali na neurčito. Holt se jednou za čas debordelizace musí udělat ...

A žádnej srab nestojí za to, abysme přemýšleli nad Poslední jízdou. To je toho tady kolem nás moc krásného, co jsme ještě neviděli, než aby jsme si to nechali utéct.

Přidat.eu záložku
Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.