Header Ads

Tady běhá text
recent

Freemailová služba od Google - Gmail.com - posílila loni o 43%

Google spustil svojí vlastní freemailovou službu Gmail.com teprve před čtyřmi lety a je nyní na světovím žebříčku nejpoužívanějších freemailových služeb již na čtvrtém místě za Yahoo Mail, AOL Mail a Windows Live Hotmail.

Gmail, AOL, Windows Live návštěvnost v tisících

Dle posledních statistik počtu návštěvníků vzrostl v posledním roce o neuvěřitelných 43%, tedy na 29,6 miliónů návštěvníků. Sice se nejedná o unikátní návštěvy freemailové služby Gmail.com, kde Yahoo Mail rostlo o celých 11% na 91,6 miliónů uživatelů, ale i tak je to nárůst značný. Gmail.com roste neuvěřitelným tempem, což k jeho popularitě rozhodně přispívá.


Co se českého prostědí týče, zde má značnou převahu nejstarší český portál Seznam.cz, který si neustále drží prvenství s takřka 50% podílem na trhu. Nicméně bych rád v této souvislosti ještě jendou zdůraznil již jednou vyřknuté. Uživatelé freemailové službě Gmail.com velice fandí, samotný nárůst návštěvnosti to je potvrzuje. Zde je důležitější uživatel, než návštěvník.

A jak zamává Gmail.com s českými freemaily? Největší poskytovatelé freemailů v české kotlince - Seznam.cz a Centrum Holding se budou dle mého muset hodně snažit. Bohužel jsou z mého pohledu obě české freemailové schránky vlastně pouze ne zrovna zdařilé a přehledné kopie Gmailu - to aŤ si říká pan Lukačovič, co chce. Bohužel. Googlemail (Gmail) sám aktivně s jinými aplikacemi používám právě kvůli jeho originalitě a propracovanosti a propojenosti s jinými aplikacemi.

V roce 2002 si každý zřizoval Yahoo Mail, aby byl "IN", ale tahle doba již dávno pominula. Schránky freemailů tehdy měly 1,5 MB prostoru, no nádhera. Zavzpomínat můžete i článkem na Lupa.cz. Dnes je email jeden z nejdůležitějších komunikačních nástrojů téhle doby, ve spojení s telekomunikacema, tedy přesněji s mobilními službami.

Google může zamávat s freemaily v české kotlince stejně jako se mu to daří u samotného vyhledávání, kde ubírá ostatním vyhledávačům. Nechme se překvapit.

Odkazy k tématu Gmail.com a fremailůvým službám:
Portál Seznam.cz je nejoblíbenějším poskytovatelem freemailu
Test tří českých freemailů – kdo s koho?
Freemailové služby současnosti
Gmail Grew 43 Percent Last Year. AOL Mail And Hotmail Need To Start Worrying. (AJ)Přidat.eu záložku


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.